سومین جلسه منطقه ای کانون های مساجد قم برگزار شد

سومین جلسه منطقه ای کانون های مساجد قم برگزار شد

سومین جلسه منطقه ای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم با حضور مسئول دبیرخانه و مدیران کانون‌های منطقه 3 برگزار شد.

مسئولین فرهنگی جهت اعتلای فرهنگ ناب محمدی(ص) جهادگونه داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین سعید روحانی در این جلسه با اشاره به اهمیت بسیج در جامعه عنوان کرد: اعضای کانون‌های مساجد، خود را بسیجی می‌دانند و همه در راستای تقویت بسیج حرکت می‌کنند، بسیج نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله) باید از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد حمایت کند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم تصریح کرد: همه اعضای کانون‌های مساجد و مسئولینی که دغدغه فرهنگی دارند، باید برای اعتلای فرهنگ ناب محمدی (ص) تلاش و کوشش جهادگونه داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: رابطه دبیرخانه با مدیران و اعضای کانون‌های مساجد یک رابطه دوستانه و صمیمانه است و این رابطه در راستای تحکیم، پیشبرد و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و انقلابی در مساجد است.

اجرای طرح «وب مستر؛ مدیریت سایت» ویژه کادر کانون‌های مساجد استان قم

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اسدالله کریمی،  با بیان این که ما نباید نسبت به فضای مجازی غفلت کنیم، اظهار داشت: دبیرخانه کانون‌های مساجد جهت استفاده از فضای مجازی در جهت گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی اقدام به اجرای طرحی با عنوان «وب مستر یا مدیریت سایت» کرده است.

وی افزود: به زودی این طرح با ظرفیت محدود جهت اعضای کانون‌های مساجد استان قم اجرا می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی با بیان این که برای مسئولین و اعضای فعال کانون‌های مساجد، کارت شناسایی الکترونیکی صادر می‌شود، گفت: این کارت‌های دارای مزایا و ویژگی‌های مختلف است، از جمله این که هم کارت بانکی است و هم کارت دریافت تخفیف از برخی فروشگاه هاست.

حمایت دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم از کانون‌های خودگردان

حجت الاسلام و المسلمین عامری،  نیز در این جلسه به تبیین حمایت‌های دبیرخانه از کانون‌ها و مدیران کانون‌های مساجد پرداخت و عنوان کرد: با توجه به این که بودجه دبیرخانه ناچیز است، دبیرخانه کانون‌های مساجد از طرح‌هایی که در راستای کسب درآمد و تأمین هزینه‌های فرهنگی مساجد اقدام می‌کنند، حمایت می‌کند.

وی با بیان این که طرح تبیان گردی در کانون‌های مساجد اجرا می‌شود، اظهار داشت: در این طرح مدیران و کادر کانون‌های مساجد از کانون تبیان جهت آشنایی با نحوه عملکرد این کانون بازدید می‌کنند.

یادآور می‌شود که جلسات منطقه ای کانون‌های مساجد با هدف همفکری و هم‌اندیشی مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هر منطقه در جهت پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی کانون‌ها برگزار می‌شود.

پایان پیام//

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *