معرفی کتاب با موضوع «تشکل‌های فرهنگی و فعالیت‌های جمعی»(2)

معرفی کتاب با موضوع «تشکل‌های فرهنگی و فعالیت‌های جمعی»(2)
« قالب تشکل، تشکل غالب (درسنامه تشکل اسلامی)»

تحقیق و تنظیممرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان / ناشر:  امام عصر (عج)

بصیرت و جهاد در گوشه نشینی و بریدگی از مردم و جامعه میسر نیست،بلکه مواجهه با سرد و گرم اجتماع و حضور مسئولانه میسر است، زیرا آن کس که در معرض خطرات و بحران ها و گلاویز با مشکلات و سختی است، نیاز به بصیرت را احساس و تجهیز به روحیه و عمل جهادی را ضروری می شمارد.بهترین نوع حضوری که این ظرفیت را دارد، حضور آگاهانه و فعالانه در جمع و نقش آفرینی تشکیلاتی است. تشکل و تشکیلات، نوعی رفتار جمعی است که آدمی را از تارهای خودساخته ی منیّت و فردیت خارج می سازد.
«قالب تشکل و تشکل غالب» اثری از مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان است که در هشت درس ارائه شده است. در درس اول این کتاب می‌توان با واژگان و اصطلاحات مرتبط با تشکل آشنا شد. رفتار تشکیلاتی در سیره‌ی معصومین عنوان دومین درس از این کتاب می باشد که خواننده را با مولفه هایی از رفتار تشکیلاتی در سیره ائمه آشنا می‌کند. درس سوم این کتاب به بررسی ضرورت ایجاد تشکل می‌پردازد. در درس چهارم نیز می‌توان زمینه ها و عوامل موثر در شکل گیری تشکل اسلامی را مطالعه کرد. جایگاه مدیریت و رهبری در تشکل اسلامی عنوان درس پنج این کتاب است. در درس ششم می توان در یافت که اصول و ارزشهای حاکم بر تشکل اسلامی چیست؟ درس هشتم موانع شکل گیری تشکل اسلامی را بررسی می کند و آسیب شناسی تشکل اسلامی درس هشتم و آخرین بحث این کتاب است.
«مدیریت فرهنگی»

مولف: محمد علی حاجی ده آبادی / ناشر: هاجر

همگام بودن فرهنگ و لزوم مشارکت موثر مخاطبان لزوم مدیریت قوی برای سامان‌مند و بهینه کردن این مشارکت در وجود مدیریت فرهنگی مشاهده می‌شودمحافظت قوی و موثر از مرزهای فرهنگی و پاسداری از باورها و ارزش‌ها و سنن اسلامی و ملی در برابر تهاجم قوی فرهنگی بیگانگان و تضمین شکوفایی صحیح استعدادها و پیشگیری از انحرافات فرهنگی یک ضرورت است که در این کتاب به این امر پرداخته شده است.

«تشکل دهه پیشرفت»

مولف: محمدصادق شهبازی / ناشر: دفتر نشر معارف

 «تشکل دهه پیشرفت» با بررسی ضرورت های دهه عدالت و پیشرفت، به ضرورت تداوم آرمان گرایی و تعمیق حرکت های دانشجویی به عنوان پیشران جامعه تأکید کرده و به تبیین ابعاد نظری و عملی چگونگی حضور فکری و فیزیکی آن ها در مسائل عینی کشور می پردازد. کتاب علاوه بر گشودن عرصه های جدید آرمان گرایی برای دانشجویان، فعالیت دانشجویی را به مسائل عینی زندگی مردم و پیشرفت کشور گره می زند.

​کتاب در بخش اول به الزامات دهه پیشرفت و عدالت و جنبش دانشجویی ویژه آن می پردازد و در بخش دوم به بررسی وضع موجود و مشکلات و آسیب های کارهای دانشجویی به ویژه در حوزه علمی و تخصصی همت می گمارد.
فصل سوم تحت عنوان «چه باید کرد؟»​ بر بایدها و نبایدهای عملی نقش آفرینی جنبش دانشجویی در مسائل کشور، تمرکز کرده و به تببین جایگاه گفتمان سازانه و مطالبه گرانه جنبش دانشجویی پرداخته است.
فصل چهارم گام های عملیاتی را از مسئله یابی و اولویت گذاری، تا نحوه نقش آفرینی و استفاده از ابزارهای خاص محیط دانشجویی و در نهایت ملاحظات عملی و شبهه های مربوط به این مسئله را تبیین کرده است.
فصل پنجم نیز به عنوان یکی از وجوه ممیزه کتاب به بررسی تجربیات موفق در فرآیند یا نتیجه در نقش آفرینی جنبش دانشجویی در مسائل کشور در طول دهه پیش پرداخته است، که در حوزه های مختلف سیاست خارجی، حقوقی، اقتصادی، کشاورزی، نظام سلامت، صنعتی و… با ذکر مثال های عینی الگوی عملی را برای علاقه مندان روشن ساخته است.
«قرارگاه های فرهنگی»

گردآورندهمرکز صهبا / ناشرموسسه ایمان جهادی

 در مقدمه این کتاب آمده است :در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ مجموعه ای از فعّالان پشتیبانی و حمایت از تشکّل های فرهنگی، توفیق شرف یابی به محضر مقام معظم رهبری می یابند. حرف های مهمی ردّ و بدل می شود، گزارش های متعددی داده و رهنمودها و توصیه های مهمی شنیده می شود. شاید بعضی از جملات بیان شده در این دیدار، مختص توجه همان مجموعه باشد، اما عموم صحبت ها ناظر به کلیّت یک تشکّل فرهنگی است که باید به آن توجه ویژه داشت.

لذا لازم بود برای تنظیم نقشۀ کلی قرارگاه های فرهنگی ضمن حفظ ترتیب نکاتِ آن جلسه، از مطالب و نکات گفته شدۀ معظم له خصوصاً در جلسات بخش های مختلف حزب جمهوری اسلامی در سال های اول انقلاب بهره جست تا بیش از این گذر زمان و کم التفاتی مطّلعان، میان ما و آن معارف فاصله نیندازد.

هدف کتاب «قرارگاه های فرهنگی» انتقال دستورالعمل است، آن هم از فرماندة عالی یا عالی ترین فرمانده. برخی از موضوعات این کتاب عبارتند از: لزوم توجه به مجموعه‌های فرهنگی مردمی، توجه امام به مردم و آوردن نیروی آنها به صحنه انقلاب، توجه به آفت‌هایی که می‌تواند گریبان گیر مجموعه‌های فرهنگی شود، معرفی شخصیت‌هایی چون شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر  و به عنوان الگوهایی برای فعالیت های فرهنگی.

«الفبای فرهنگی»

نویسنده: حجت الاسلام محمدمهدی نجاتی   / ناشر: کتابدار توس

در پیشگفتار این کتاب می خوانیم: دانش کار فرهنگی را نمی‌‌توان از متون بیگانه به شکل ترجمه، اقتباس و تقلید بیرون کشید. تفاوت معنادار نگاه شیعه به مقوله تربیت و به خصوص تربیت انسان کامل و شاخصه‌های اصلی انسان مؤمن مجاهد فعال در این مکتب ایجاب می‌کند که برای این کارمدل و الگوی مناسبی تدوین و طراحی گردد، مدلی که به عنوان یک محصول فرهنگی ناب شیعی، قابلیت ارایه و صدور به سایر بلاد اسلامی را داشته باشد و علاوه بر آن تشکّل‌های موجود در کشور را نیز در زمینه شناخت مفاهیم، راهکارها و موانع اساسی انجام کار فرهنگی بی‌نیاز گرداند

عناوین این کتاب عبارتند از:

تعریف تشکّل فرهنگی/ضروری ترین نیازهای‌آموزشی‌تشکّلهای فرهنگی/فرهنگ چیست؟/عناصر مهم فرهنگ کدامند؟/ مهندسی فرهنگی یعنی چه؟/ راهکار پیشنهادی مهندسی فرهنگی در تشکّلها/نمونه یک برنامه‌ریزی فرهنگی تشکّلی/ اصول نظام طرح نویسی در تشکّل‌ها/ برخی وظایف و ویژگی‌های یک مدیر فرهنگی/اصول و مبانی تصمیم‌گیری در گروه/ معنای‌رسالت ‌تشکیلاتی ‌در تشکّل‌های فرهنگی چیست؟/ویژگی‌های قابل سنجش یک تشکّل مطلوب/ رابطه کار فرهنگی با فرهنگ/ پیش‌نیاز اساسی تعریف کار فرهنگی/ تعریف کار فرهنگی/شاخصه‌های اصلی کار فرهنگی/ اهداف کار فرهنگی/چرا کار فرهنگی؟/ ابزار شناسی در کار فرهنگی/ ابزار صحیح کار فرهنگی کدامند؟/ پیش‌نیازهای روش شناسی در کار فرهنگی/ روش‌های تربیتی اسلام/ عناصر سه گانه کار فرهنگی/ تعریف مربی‌گری/ ویژگی‌های  مربی فرهنگی/ مربی گروه چه کاری را باید انجام دهد؟/اصول و مبانی مربی گری در گروه/ اصول کار تشکیلاتی/اصول تعامل تشکیلاتی مدیران و مربیان تشکّلها‌ی فرهنگی/ آنچه که متربّیان باید بدانند/ برخی وظایف متربّی در مقابل مربی/برخی پیش‌زمینه‌های طرح‌ریزی تربیتی در گروه/ وظایف پنج گانه تیم مربی گری در  تشکّل‌ها/حدود تعلیم و تربیت در تشکّل‌های  فرهنگی.

پایان پیام//

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *