چهارمین جلسه منطقه ای کانونهای مساجدقم برگزار شد

چهارمین جلسه منطقه ای کانونهای مساجدقم برگزار شد

نشست همفکری و هم اندیشی مسئولین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مناطق 4 و 8 قم با حضور مسئولین دبیرخانه و مدیران مسئول کانون‌های این مناطق برگزار شد.

کانون‌های مساجد متکی به بودجه دبیرخانه نباشند

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین عامری، معاون امور کانون‌ها با بیان این که «جهانی بیاندیشیم و منطقه ای عمل کنیم»، عنوان کرد: هدایت یک انسان مانند هدایت یک امت است، بنابراین ما باید ارزش فعالیت‌های فرهنگی را بدانیم.

معاون امور کانون‌ها با اشاره به این که اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، افسران جنگ نرم هستند، گفت: فعالیت در عرصه جنگ نرم، سختی‌هایی دارد که پیمودن این سختی‌ها موجب رشد انسان می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عامری با بیان این که قم باید به عنوان الگو برای دیگر شهر‌ها باشد، تصریح کرد: با توجه به این که 70 درصد بودجه و حمایتی کانون‌های مساجد از طریق غیررسمی تأمین می‌شود، مسئولین کانون‌ها باید تلاش کنند که متکی به بودجه دبیرخانه نباشند و خودکفا شوند.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند از ظرفیت‌های غیر مالی دبیرخانه استفاده کنند، همچنین ظرفیت‌های خود را در اختیار دیگر کانون‌ها قرار دهند.

معاون امور کانون‌ها با اشاره به این که کار تشکیلاتی لازمه و ضامن موفقیت کار فرهنگی است، اظهار داشت: واحد خواهران کانون‌های مساجد باید فعالیت‌های فرهنگی خود گسترش دهند، زیرا این امر موجب اصلاح خانواده‌ها می‌شود.

نذر فرهنگی را در میان مردم فرهنگ‌سازی کنیم

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سعید روحانی، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم، با اشاره به سابقه دار بودن جلسات منطقه ای، عنوان کرد: مدیران مسئول کانون‌های مساجد با حضور فعال خود در این جلسات می‌توانند به همفکری و هم اندیشی بیشتری دست یابند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از کانون‌ها به بودجه‌های دبیرخانه متکی هستند و اگر بودجه دبیرخانه نباشد، حدود90% کانونها تطیل می‌شود، بنابراین ما باید به این مسأله بیاندیشیم که اگر بودجه نبود، چه باید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی با بیان این که از ظرفیت‌های خیرین موجود در کانون‌ها استفاده نشده است، گفت: ما باید به سمت فرهنگ‌سازی نذر فرهنگی در میان مردم حرکت کنیم، اگرچه این کار، کار سختی است و ممکن است مدتی طول بکشد تا به ثمر بنشیند.

در ادامه مسئولین کانون‌های حاضر در جلسه به ارائه انتقادات و پیشنهادات خود و همچنین پاسخگویی به سوالات مذکور توسط معاونت امور کانون‌ها پرداختند.

پایان پیام//

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *